Webmaster tools
baneriai iš HTML body
Adnet 980×200 banner code
Skaitiniai

„Faustas“

Made by skuola

J. V. Gėtės kūrinys „Faustas“ yra žinomas visame pasaulyje ir yra priskiriamas klasikai. Tačiau kaip ir kiekvienas toks kūrinys, jis turi užslėptą siužetą, kurį autorius meniškai paslėpė, todėl klasikiniai kūryniai ir yra be perstojo analizuojami.
Faustas buvo neaukštas, vidutinio amžiaus vyras. Gyveno jis savo sandėliuke, nes su žmona labai pykdavosi, o supykusi ji apmėtydavo Faustą keptuvėmis, puodais ir kitais tam nepritaikytais daiktais. Nei iš balso, nei iš išvaizdos nepasakytum, kad tai moteris.
Vargšas Faustas ne kartą turėjo lopytis praskeltą galvą ligoninėje. Tai lėmė jo keistą charakterį. Tiksliau tariant jis buvo truputėlį trenktas ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Nesugyvenamas jo žmonos būdas privertė Faustą susirasti sau meilužę, tačiau ji buvo mėgėja išgerti, taip prie alkoholio pripratindama ir Faustą.
Dirbo jis tuo metu prestižinėje Oksfordo profesineje mokykloje, kuri garsėjo savo paruošiamais šaltkalviais, todėl galėjo įstengti nusipirkti sau naują būstą, tačiau jis turėjo ir kitų planų – gerti, nes išgėręs jis užmiršdavo visas savo problemas. Gerti Faustui tikrai labai patiko. Kokius šiltus jausmus jis išsako savo ketureiliu:

O, būk sveika brangioji taure mano!
Nukeldamas tave, lenkiuosi tau,
Nes idealą išminties ir meno
Tavy gyvai įkūnytą matau.

Taip Faustas, alkoholį laikydamas išminties šaltiniu, gyveno tol, kol jo draugės nepasodino už raugintų agurkų kontrabandą dideliu mąstu. Tais laikais užsienietiški agurkai buvo uždrausti, nes jų raugas konkuravo su vaistais nuo pagirių, o šalyje jie buvo kur kas brangesni. Netekęs savo mylimosios sugėrovės Faustas suvokia, kad pradėjo degraduoti ir nudprendžia atsigriebti ką nors išrasdamas, nes vien jaunųjų šaltkalvių mokymas jo netenkina. „Dėžučių, butelių šimtai/ Štai kur pasaulis tavo, štai!“- ištaria jis pasibaisėjęs ir pradeda galvoti ko pasaulyje labiausiai trūksta. Truputį pamąstęs jis nusprendžia, kad jame labiausiai reikia… viagros.
Būdamas nagingas meistras jis greit iš tuščių vyno, alaus ir degtinės butelių savo rūsyje susimeistrauja laboratoriją ir jau po poros savaičių imasi darbo. Tiesa, pirmieji rezultatai buvo tiesiog žiurkių genocidas, nes visos, kurias Faustas pavaišindavo savo gaminiais žūdavo per pirmas kelias valandas. Vėliau mirštančių mažėjo. Žiurkių, bandymams – taip pat. Kai Faustas buvo įsitikines, kad sukūrė tai ko nori, rusy jau nebuvo nė vienos gyvos pelės. Aplink nebuvo nieko kas tiktu bandymui. Neiškentęs jis išbando mėginį pats. Deja rezultatas tikrai nebuvo malonus – jis išranda labai stiprius laisvinamuosius. Iki valiai prisisėdėjęs Faustas nusprendžia daugiau niekada taip neberizikuoti ir išeina i miestą gaudyti naujų žiurkių. Ten jis pamato keistą gyvūnelį, žiurkę, tačiau apkirptą kaip pudelis. Nieko nelaukdamas jis ją pasigauna ir parsiveda į savo rūsį. Tai padaryti buvo nesudėtinga, nes žiurkė- pudelis turėjo pavadėlį.
Tuo metu po miestą vaikščiojo narkotikų prekeivis Mefistofelis ir ieškojo savo gyvūnėlio, kurį ruošė šunų parodai. Jis visų praeivių klausinėjo ar niekas nematė keistai apskustos žiurkės. Keletas žmonių matė, kaip Faustas nusivedė ją i savo sandėliuką ir Mefistofeliui tai papasakoja. Išsigandęs, kad trenktas senis gali ją išsikepti ar kitaip ją sužaloti, nuskuba pas jį. Faustui jis paaiškina, kad svajoja laimėti šunų parodoje, bet neturi gražaus šuns ir dėl to griebėsi gudrybės. Faustas paaiškina dėl ko jam reikia šių gyvūnėlių. Mefistofelis pasiūlo seniui truputi pailsėti, atsipalaiduoti ir atsidėkodamas pasiūlo „vaistų“ nuo kurių Faustas ne tik atsipalaiduos, bet ir pamatys bei sužinos daugiau.

Bekūnių dvasių giesmes tu girdėsi
Vaizdus nepaprastus regėsi,
Nuo aromatų svaigsi tu…
Tau bus taip gera ir saldu!

Faustas- buvęs alkoholikas, silpnavalis neatsispiria pagundai ir užsimeta keletą ratų. Mefistofeliui jis pasirodo ganetinai įdomus žmogelis ir nusitempia jį kartu su savimi i tūsą. Jame Faustas susipažįsta su Margarita, ją iš karto įsimyli, tačiau nedrįsta užkalbinti nei vakarėlyje, nei matydamas ją mieste. Po kiek laiko jis supranta, kad nebegali be jos gyventi ir kartu su Mefistofeliu sugalvoja kaip vėl galėtų jie susitikti. Jie slapčia į Margaritos kambaryje esančią spintą paslepia pilną dėžę degtinės. Margarita ją atradusi nusprendžia surengti vakarėlį savo namuose. Į jį, kaip ir tikėjosi buvo pakviestas ir Mefistofelis su Faustu. Šiame vakarėlyje jis jau būna drąsesnis prie Margaritos ir jie artimiau susipažįsta, daug artimiau… Margarita pastoja. Apie tai sužino ir jos brolis Valentinas, kuris žinodamas, kad Faustas yra vedęs pradeda jį šantažuoti ir liepia mokėti už tylėjimą. Jam Faustas moka keletą mėnsių, nes bijo, bet kuo toliau, tuo sumos dideja ir jis nusprendžia, kad tai ilgiau tęstis negali. Jis nusprendžia, kad Margaritos broliu būtinai reikia atsikratyti. Kartu su Mefistofeliu jie nusprendžia, kad tinkamiausia diena tai padaryti yra helouvino naktis, nes tada jie galės vaikščioti su ginklais ir niekas jų neįtars. Nužudymui jie nusprendžia panaudoti kardą, kurį Faustui buvo palikęs senelis. Šventės naktį jie nueina į striptizo klubą, nes žinojo, kad į jį dažnai vaikšto ir Valentinas. Tiesa ten nueiti norėjo ir Mefistofelis. Nakties tema buvo „Valpurgijos naktis“ ir jis norėjo pažiūrėti kaip šokėjos, vaidindamos raganas, nuogos jodinėja ant ožių ir jie nesuklydo, ten buvo ir Valentinas. Visą vakarą Faustas nuo jo nenuleido akių ir laukė kada išeis. Kai pastebėjo, kad Valentinas jau ruošiasi, jie skubiai paliko klubą ir laukė jo lauke. Margaritos broliui pajudėjus namų link jie paspartino žingsnį, kad atsidurtų priekyje jo, nes žinojo, kad zonoje nemažai laiko praleidęs, stambaus sudėjimo, girtas vaikinas tikrai neatsispirs pagundai sumušti du apsirengusius piratais, nors labiau panašius į gėjus, vaikinus. Ir kai jie pasuko į nuošalesnė gatvę, Valentinas iškart pradėjo juos įžeidinėti, nes jam tikrai pasirodė kad tai gėjų pora ir pasivijęs juos jau norėjo trenkti Faustui, tačiau pajuto aštrų skausmą pilve, kurį jau buvo pervėręs kardas. Faustui nereikėjo net stengtis, Valentinas pats užšoko ant kardo.Taip buvo atsikratyta nepageidautino asmens. Niekas apie tai nesužinojo, todėl pasklido gandas, kad Faustas turi įtakingų ryšių, kurie jam padėjo atsikratyti jo šantažuotoju.
Po kiek laiko Faustas metė darbą mokykloje ir pradėjo verstis narkotikų gamyba bei prekyba. Tai jam atnešė didelius pinigus. Liovėsi pats vartojęs, tačiau jo žmona namie radusi kilogramą amfos tuo nepatikėjo ir Faustui vėl užkrito puodas ant galvos ir krisdamas dar sugebėjo atsitrenkti į keptuvę. Taip pranešė jo žmona gydytojams, kai jis pateko į reanimaciją. Faustą ji paliko ir dėl to jis buvo labai laimingas, nes pagaliau galėjo vesti Margaritą, kuri jau buvo pagimdžiusi mergaitę. Iš rūsio persikėlė gyventi į vilą prie jūros, iš kurios valdė visą savo narkotikų tinklą, ir joje jautėsi saugus, nes tapęs narkomafijos baronu tapo geidžiamu konkurentų grobiu. Mefistofelis išliko dešiniąja Fausto ranka ir tapo vienu iš geriausių jo kileriu, pravarde Velnias.

13
...
Žymos: Faustas, Faustui, nusprendžia, Tačiau, Valentinas
 1. LABAS VISIEMS AS ESU FAUSTAS TIK PASIVADINES KIECIAUSIAS

 2. ot ,skuola, saunuolis liuks liuks liuks sakykit zmones, ka norit, bet, kad originalu tai nepaneigsit p p p

 3. skuola – tikras literatas. Jau antrą jo kūrinio analizę-interpretaciją skaitom, ir antrą kartą žavimės. Man patinka, tikrai idėja gera, juokingai perdirbta – vien už darbą galima žmogui padėkoti. Dar ir už tai, kad stengiasi pašiepti tuos kartais perdėtai vertinamus kūrinius bei palinksminti tautą. :)
  Na, nemanau, kad čia šeštoko darbas. Šiuolaikiniai šeštokai, kaip dažnai matom, tikri 2n2kai. kvailys (no offence, jeigu čia nors vienas šeštokas yra).
  Pagal visą nagrinėjamų literatūros kūrinių sąrašą ir eilės tvarką, šis žmogus tikriausiai vienuoliktokas. Kaip ir aš. Mes irgi Hamletą nagrinėjom, visai neperseniausiai pabaigėm ir Faustą. Dabar "Metus" po kauliuką narstom. Įdomu, ar to genijaus Kristijono poemą irgi interpretuos? Būtų įdomu paskaityti… :)

 4. geras liuks

 5. perdirbo si kurini skuola, hamleta yra irgi perdares, skaitiniuose: http://www.cha.lt/2006/10/17/ hamleto_monologas_nauja_versija_by_skuola.html
  liuks
  liuks

 6. geras :D liuks liuks luztu

 7. smagu. Gaila kad orginalo neteko skaityti..

 8. luztu

 9. Idėja gera, bet jau labai lievai parašyta.. ir tie bairiai tokie nei šis nei tas kaip šeštos klasės lygio.. nzn, vien už idėja, tai 10 balų, bet visa kita tai šūdas meslas

 10. na jau vien nezinantiems to kurinio sis tekstukas geras, bet kai zinai apie ka is tiesu eina kalba, tai net uzveze… tik gaila citatu mazoka luztu

 11. Nesamone. Slykstus issisaipymas is gero kurinio…Interpretacija visai i miskus…

  btw: Geothe gyveno Vokietijoje,o Oxford'as yra Anglijoje… Galima butu suzinoti ir viena-kitapadoru Vokietijos univera, just 4 fun…

 12. luztu

 13. Fantastika, o yra dar?.. sypt

Susiję įrašai:
Intriguojantis radinys su nelaiminga pabaigaIntriguojantis radinys su nelaiminga pabaigaPoema apie darbo dienąPoema apie darbo dienąNereali, bet tikra istorija su Pontiac automobiliuNereali, bet tikra istorija su Pontiac automobiliuGilūs protingo žmogaus pamąstymaiGilūs protingo žmogaus pamąstymaiMoteris už vairoMoteris už vairoNetikėliai meteorologaiNetikėliai meteorologaiMokymosi sezonas atidarytas! [N-18]Mokymosi sezonas atidarytas! [N-18]Klasika: Iš policijos protokolųKlasika: Iš policijos protokolųĮmonės darbo taisyklėsĮmonės darbo taisyklėsKaip išgyventi ateivių invazijąKaip išgyventi ateivių invazijąKelionė į RygąKelionė į RygąApie moterisApie moteris